head

Nagy januári méregtelenítés | Új év, új kezdet

januari-meregtelenites
Megújulni csak úgy tudunk, ha kipucoljuk, eltávolítjuk a szervezetünkből az óévben felgyülemlett salakanyagokat és toxinokat
Koprivanecz Magdolna Koprivanecz Magdolna
Dietetikus, okleveles táplálkozástudományi szakember
Téma: Emésztés

Tegye ellenállóvá immunrendszerét, küzdje le a fáradékonyságot, és legyen úrra az emésztési problémákon! Ebben is segít a januárban elvégzett méregtelenítés.

Joggal kérdezhetjük, miért nem elegendő pusztán az életmódváltás, a napi testmozgás és a megfelelő táplálkozás, és mi indokolja, hogy szervezetünknek „nagytakarításra” szüksége? Természetesen az életmódváltás rendkívül fontos, de a káros lerakódásokat és mérgeket csupán ezzel nem, vagy csak nagyon lassan tudjuk eltávolítani, egy alapos méregtelenítéssel azonban sokat tehetünk azért, hogy kiegyensúlyozottabbak, és egészségesebbek legyünk az újévben.

Ne feledjük: megújulni csak úgy tudunk, ha kipucoljuk, eltávolítjuk a szervezetünkből azokat a salakanyagokat és toxinokat, amik az óévben (vagy az évek alatt) felgyülemlettek.
Ha megfigyeljük, a nagytakarítás, és a felesleges dolgok kidobása egyfajta megkönnyebbüléssel jár, és szabályosan fellélegzünk egy telepakolt szekrény átszortírozása után. Ugyanígy érez a testünk is, miután megszabadult a méreganyagoktól. Megmutatjuk, mire érdemes odafigyelni a méregtelenítés során!

Méregtelenítésre figyelmeztető jelek

Ha az ünnepek alatt gyakran fogyasztottunk zsíros és nehéz ételeket, cukorral készült süteményeket és a szénsavas üdítőitalokat, akkor januárra szervezetünk és bélrendszerünk alaposan megterhelődött.
A méregtelenítés idejét, szervezetünk puffadás, hasmenés, szorulás, emésztési zavarok és pattanások formájában jelezheti. A méregtelenítés hiányára figyelmeztethet, ha látszólag minden indok nélkül, gyakran leszünk betegek, gyulladásos tüneteket tapasztalunk magunkon, vagy gombás fertőzésekkel küzdünk. A testünkben lerakódott mérgek, negatívan befolyásolják az immunrendszer működését, mivel hatással vannak a vastagbelünkben található immunsejtekre.  
A méregtelenítés akkor is jót tesz, ha nem tapasztalunk emésztési gondokat: könnyebbnek és energikusabbnak fogjuk magunkat érezni egy méregtelenítő kúra után, ráadásul bőrünk állapota is sokat javulhat, hiszen a tisztításért bőrünk is hálás lesz.

Méregtelenítés házilag

Számos méregtelenítő kúra áll a rendelkezésünkre, ilyen a hatásos, ám eléggé megterhelő léböjt, vagy a rostokban gazdag zöldség- és gyümölcsdiéták. Noha mindegyik segít eltávolítani a mérgeket a legtöbb, étrenden alapuló méregtelenítő kúra csak hosszabb idő után fejti ki jótékony hatásait. Mivel a boltokban szinte bármelyikhez hozzájuthatunk, januárban is megoldható a friss zöldségek és gyümölcsök fogyasztása, és a belőlük préselt levek, a csírák, a búzafű, a rostbevitel, valamint a gyógyteák sokat segíthetnek a méregtelenítés során. Igyunk naponta minimum 2,5-3 liter vizet, a vízbe gyömbért és citromot is tehetünk: nemcsak vitaminokban gazdag frissítőt kapunk, hanem kiváló méregtelenítő és immunerősítő italt is.

A méregtelenítés idején a húsfogyasztás mellőzése mellett a tejtermékek mennyiségét is csökkentsük, és a reggeli kávéba natúr növényi tejet
Ha mégsem tudunk lemondani a húsról, válasszuk a sovány csirkét és pulykát. Együnk omega-3 zsírsavban gazdag halat, a fűszerezés során pedig ügyeljünk arra, hogy ne előre elkészített fűszerkeverékeket használjunk, mert tele vannak sóval, hanem a friss fűszereket, vagy a növények natúr szárított változatait.

Léböjtkúra

Az otthoni méregtelenítés rendkívül hatékony módja az ötnapos léböjtkúra. Bár komoly elhatározást és kitartást igényel, megéri az erőfeszítés, hiszen a jól kivitelezett léböjtkúra ugyanis testileg és szellemileg is felfrissít, elősegíti a súlyvesztést, hatására akár több kilóval kevesebbet mutathat a mérleg. Mielőtt belevágunk, érdemes mások személyes tapasztalatait megismerni a léböjttel kapcsolatban.

Az otthoni méregtelenítés rendkívül hatékony módja az ötnapos léböjtkúra

Alapszabály, hogy kizárólag folyadékot vehetünk magunkhoz, ami  3-4 liter préselt, vagy ásványvízzel elegyített zöldség- és gyümölcslevet jelent. Jót tesz a búzafűlé, a sárgarépa-, a cékla, illetve a káposztalé, továbbá a kevert levek: sárgarépa naranccsal, cékla almával, zellerlé almával és citrommal. Emellett igyunk gyógyteákat, különösképpen méregtelenítő hatással bíróakat, mint a fehérmályva, a kutyabenge és a bojtorján.

Méregtelenítés citrommal

Kisebb súly, több energia, nagyobb boldogság, mindez tíz nap alatt – így szól a klasszikus citromkúra szlogenje, ami tényleg nem csak ígéret. A juharsziruppal édesített, és Cayenne-borssal megbolondított limonádéból naponta legalább 1,8 litert, azaz hat adagot igyunk. A nap végén hashajtó tea, míg reggel sós víz szerepel a receptben, utóbbihoz egy liter vízre és két teáskanál jódozatlan tengeri sóra lesz szükségünk. Ez a mennyiség már elindítja a súlyvesztést, ennek dupláját akkor javasolják, ha méregteleníteni is szeretnénk. Amikor befejeztük a diétát, fokozatosan álljunk vissza a szilárd ételek fogyasztására, a legjobb, ha nyers zöldségekkel és gyümölcsökkel kezdünk.

Leghatásosabb méregtelenítés

Az étrendváltáson kívül érdemes a minőségi táplálékkiegészítőket is segítségül hívni. Ily módon a méregtelenítés valamennyi fázisát kíméletesen, mégis hatékonyan végezhetjük el. Az otthoni méregtelítés során általában nem gondolunk arra, hogy a nélkülözhetetlen vitaminokat és nyomelemeket pótoljuk, de a prémium minőségő tisztítókúra ezekről is gondoskodik. Válasszunk kizárólag természetes összetevőket tartalmazó méregtelenítő programot, amely nemcsak a vastagbelet varázsolja tisztává, de méregteleníti a májat, megszabadadít az élősködőktől, ráadásul jót tesz a bélflórának. És ami nagyon fontos: olvassunk a méregtelenítő program használóinak hitelesített véleményeit tartalmazó weboldalakat, mielőtt bármelyik mellett döntünk.

Forrás:

http://www.vous.hu/hir/20160223-bojt-hatasa-kiprobaltam-bojt-kisokos-szakerto

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!