head

Nátha ellen: működő otthoni megoldások

Nátha leküzdése: milyen otthoni módszerek léteznek?
Bahidszky Suren Bahidszky Suren
Újságíró
Téma: Egészség

Elduguló, csöpögő orr, rossz közérzet: ezek a nátha leggyakoribb tünetei, amelyek megkeseríthetik a mindennapjainkat. Szerencsére a kezelésére számos otthoni módszer áll rendelkezésünkre, ami hozzájárul a megszüntetéséhez. Ne feledjük azonban, jobb megelőzni a bajt, mint orvosolni, ebben segíthet az immunerősítés.

A nátha a legtöbbünket utolér ősszel. Mivel napjainkban nem létezik oltás a nátha ellen, ezért kizárólag a megelőzés, vagy tüneti kezelés működik. A tünetek listája meglehetősen hosszú: rossz közérzet, étvágytalanság, fejfájás, hőemelkedés, láz, kaparó torok és köhögés. Amikor nincs lehetőségünk felkeresni az orvost, illetve a gyógyszertárak is zárva tartanak, maradnak a természetes megoldások, amik akár pótolhatják az antibiotikumokat.

4 egyszerű tipp

A nátha leküzdéséhez vessük be a csípős fűszereket, mivel ezek irritálják az orr nyálkahártyáját, ennek hatására megindul az orrváladék és rövid időn belül megszűnik a náthával járó dugulás. Többféle fűszer közül választhatunk, a legjobb az erős paprika és a bors, de a gyömbér is hatékony szövetségesünk lehet. Kiváló orrtisztító a prebiotikus hatású vöröshagyma, illóanyagai segítenek megszabadulni a felesleges váladékoktól. Mivel hatékony gyulladáscsökkentő, a fahéj a nátha tüneteinek enyhítésében is segítségünkre lehet. Ehhez forraljunk fel egy bögre vizet, tegyünk bele 3 kiskanál őrölt fahéjat és valamivel kevesebb mézet. Gyorsan elmulasztja a náthát az erős gyulladásgátló és orrtisztító csombor. Fél bögre vízhez adjunk egy kávéskanálnyi szárított csombort, amikor kihűlt gargalizáljunk vele. Meg is ihatjuk, azonban előfordulhat, hogy hasmenést okoz. A citromfű izzaszt és méregtelenít, csökkenti a fájdalmat, leviszi a lázat. Forró vízbe tegyünk egy kanál citromfüvet, ha 5 percig ázott a bögrében szűrjük le és máris ihatjuk. Édesszájúak bátran keverjenek mézet a citromfű teába, ezzel a gyógyulásukat is segítik. A kesernyés ízű zsálya szintén kiváló gyulladáscsökkentő gyógynövény, így főzetét felhasználhatjuk akár torokfájás, torokgyulladás akár mandulagyulladás esetén. 1 teáskanál zsályafüvet forrázzunk le egy bögre vízzel, és hagyjuk állni 10 percig.

Gondolta volna?

Egyszerűbb a nátha leküzdése a maca gyökérrel, mivel hihetetlenül sok antioxidáns C-vitamint tartalmaz. Mivel flavonoidokban gazdag, képes ellensúlyozni a káros szabad gyökök hatását, ily módon véd a gyulladásoktól. Hatékonyan erősíti az immunrendszert, harcol a kórokozók ellen, így egyfajta természetes antibiotikum.

Ha nem úsztuk meg a náthát, ráadásul egy szezonban többször is visszatért, segítségünkre lehet a szerrappetáz enzim. Természetes hurutoldóként képes arra, hogy jelentős mértékben enyhítse a fokozott váladéktermelődéssel járó arc-, a homlok-, és az orrmelléküreg gyulladást, megtisztítja a légutakat, és fájdalomcsillapító hatású.

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!