head

Padlizsán: A lila ruhába bújt egészség

Padlizsán: a gyógyító lila zöldség
Petrás Gabriella Petrás Gabriella
Újságíró
Téma: Emésztés

Szívvédő, bőrszépítő és nagyon finom! A padlizsánt nemcsak az íze miatt érdemes fogyasztanunk, ugyanis az egészségünkre gyakorolt hatása sem elhanyagolható.

Gyönyörű, sötétlila színe a padlizsánt kiemeli a zöldség-gyümölcs standok kavalkádjából. A padlizsán nemcsak finom, hanem az egészségtudatos étkezés egyik fontos szereplője is.

Agyunk frissességének őrzője

Teljesítményünket agyunk frissessége nagyban meghatározza. A padlizsánban található fitotápanyagok jó hatással vannak az agy sejtjeire, és védik azokat a károsodástól, valamint hozzájárulnak memóriánk megőrzéséhez is.

A fogyás megkönnyítője

A padlizsán a diétába, fogyókúrába is bátran beilleszthető: alacsony kalóriatartalma és magas rost-és víztartalma miatt, ideális tápanyag akkor is, ha le szeretnénk adni néhány kilót. Fogyaszthatjuk párolva, de nyersen is finom csemege.

Vércukorszint szabályozó

A rostban gazdag padlizsán a 2-es típusú diabéteszben szenvedőknek is jóbarátjává szegődhet. Erről a lila finomságról a cukorbetegeknek sem kell lemondaniuk, ugyanis segít kontrollálni a glükóz felszívódását, és hatékonyan szabályozza a vércukorszintet.

Emésztésserkentő

A padlizsán kiváló emésztésserkentő, és szorulás esetén igazi bélpucolóként működik. Hozzájárul az egészséges emésztés fenntartásához, ezért, ha nem szeretnénk hosszasan időzni a mellékhelyiségben, csempésszünk étrendünkbe padlizsánt, ami méregtelenítő kúra idején is jó választás lehet.

Szívünk védelmezője

A padlizsán fogyasztásával a szívproblémák kialakulásának esélyét is csökkenthetjük. Ez a magas kálium- és vastartalmú finomság csökkenti a koleszterinszintet, stabilizálja a vérnyomást, így segíthet megelőzni a szív-és érrendszeri betegségek kialakulását.

Hidratáló

Rendkívül magas víztartalma miatt a padlizsán szépségünk egyik legjobb természetes őrzője. Hatékonyan hidratálja bőrünket, megőrizve annak ruganyosságát, és még hajunk szerkezetére is jó hatással van. Akár ebédet, akár pakolást készítünk belőle, hatása nem marad el.

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!