head

Hogyan védi egészségünket a tőzegáfonya?

Tőzegáfonya gyógyhatásai: sokoldalú csodaszer
A tőzegáfonya kiváló antioxidáns, rengeteg C-vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet tartalmaz
Koprivanecz Magdolna Koprivanecz Magdolna
Dietetikus, okleveles táplálkozástudományi szakember
Téma: Életmód

A tőzegáfonya (Vaccinium oxycoccos) antibakteriális hatású gyümölcs, és hatékonyan felveszi a harcot az Escherichia coli baktériummal szemben, amely a felfázás egyik leggyakoribb kiváltó oka. Összegyűjtöttük a tőzegáfonya minden jótékony tulajdonságát.

Az amerikai őslakos indiánok nagy becsben tartott csemegéje és egyben gyógyszere is volt a tőzegáfonya. Ezzel szüntették meg a gyulladásos betegségeiket, de a nyílvessző okozta sérülésekre is gyógyír volt a gyümölcs. Flavonoidjai erős antioxidáns vegyületek, így védenek a sejtkárosodás és a rákbetegségek ellen.

Tőzegáfonya hatása

A szuperélemiszerek között méltó helyet elfoglaló, nagyon savanyú és kesernyés tőzegáfonya kiváló gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő és méregtelenítő gyümölcs, de a szervezetünkre gyakorolt jótékonyon hatásoknak itt még nincs vége.

A tőzegáfonya kiváló antioxidáns, rengeteg C-vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet tartalmaz, és hozzájárul a szív-és érrendszeri panaszok megelőzéséhez. Csökkenti a káros koleszterinszintet, miközben védi az ereket, és segít stabilizálni a szívritmust.

A tőzegáfonya felfázásra is jó. Ez az apró, piros bogyós gyümölcs nagy segítségünkre lehet, ha gyakran szenvedünk hüvelyfertőzésben vagy húgyúti gyulladásban. Ha a tőzegáfonya étrendünk gyakori szereplője, akkor biztosak lehetünk benne, hogy a hólyaghurut, a bakteriális gyulladások és a felfázás is messzire elkerül bennünket.

A savanykás ízű tőzegáfonya magas nyomelem tartalma mellet kiváló méregtelenítő is: fokozza az emésztőenzimek és a máj működését, javítja az anyagcserét, és élénkíti a bélmozgást. Emellett segít a lerakódott zsírok feloldásában, és hozzájárul a toxinok gyorsabb távozásához is, így érdemes méregtelenítő kúra idején is fogyasztanunk.

A tőzegáfonya fogyasztása fogainkra is jó hatással van: antibakteriális hatását a szánkban is kifejti, így nehezítve meg a baktériumok dolgát. Fogyasztásával a fogkőképződés ellen is sokat tehetünk.

Tőzegáfonya tea

A száraz tőzegáfonya leveleket két ujjunk között kicsit morzsoljuk össze, és tegyünk belőle 1 kávéskanálnyi mennyiséget a bögrénkbe. Öntsük le 1,5 dl forrásban levő vízzel, majd hagyjuk állni pár percig. Szűrjük le, és napi 1-2 csészét kortyolgassunk el belőle.

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!