head

A legjobb természetes probiotikumok

Természetes probiotikumok
Petrás Gabriella Petrás Gabriella
Újságíró
Téma: Probiotikumok

A vitaminokban, ásványi anyagokban gazdag savanyú káposzta, kovászos uborka, kaukázusi kefir és a joghurt is tökéletes probiotikum források. Hatásuk kifejtéséhez azonban prebiotikumok fogyasztása is szükséges!

A probiotikumokban található jótékony baktériumtörzsek, mint amilyen a Lactobacillusok és a Bifidobacteriumok segítenek erősíteni az immunrendszert, hozzájárulnak a bélflóra egyensúlyának fenntartásában, valamint annak visszaállításában, és egy-egy antibiotikum kúra után könnyebben helyreállhat az emésztésünk egészsége.

A probiotikumokhoz számos módon hozzájuthatunk: étrend-kiegészítőkből ugyanúgy, mint természetes forrásokból, azaz zöldségekből, gyümölcsökből, erjesztett ételekből. Ahhoz, hogy a probiotikumok megtapadjanak és szaporodjanak, prebiotikumokat is érdemes fogyasztanunk. A természetes forrásokból származó probiotikumok hosszú távon és rendszeresen kell szervezetünkbe bevinnünk, hogy hatásukat eredményesen kifejthessék.

Savanyú káposzta

A savanyú káposzta nemcsak nagyon finom, de magas B-, E-és C-vitamin tartalmának köszönhetően erősíti az immunrendszert, és jót tesz a bélflórának is.
Az antibakteriális hatású káposztából a téli hónapok vitaminszükségletének nagy részét fedezhetjük, miközben értékes probiotikum forrás is egyben. A káposzta a gyomor-és bélrendszer ízletes karbantartója, vásárláskor arra azonban ügyeljünk, hogy csak frissen kimért káposztát vegyünk, ugyanis az előre csomagolt változatokban a tartósítás során az elő baktériumtenyészet elvész.

Kovászos uborka

A savanyú káposzta mellett az egyik legkedveltebb savanyúság a kovászos uborka, ami a savanyú uborkával szemben azért jobb, mert a sóval és vízzel készült változat probiotikumokban gazdag, míg az ecetes uborkából az ecet elpusztítja azokat. Az uborka segít vitalizálni a testet, kiváló természetes méregtelenítő, elősegíti az emésztést, és remek immunerősítő. Magas kálium és magnézium tartalma révén ez a zöldség a bőrnek is jót tesz.

Kefír és joghurt

A joghurtok és kefírek rendszeres fogyasztása jó hatással van az emésztésre, segítenek megszűntetni a puffadást, valamint a székrekedést is. Ezeket a finomságokat hasmenés ellen is sikerrel bevethetjük, prebiotikumokkal fogyasztva hatásuk erősödik. Természetes prebiotikumok például a zabpehely, a csicsóka, a banán, vagy a fokhagyma.

Fontos, hogy kizárólag a természetes, színezékektől, ízfokozóktól mentes változatokat vegyük le a boltok polcairól, ugyanis csak a natúr változatok illeszthetők be a méreganyagokat mellőző, egészséges étrendbe!

Forrás:
http://www.webmd.com/a-to-z-guides/ss/slideshow-probiotics

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!