head

Illóolajok megfázás ellen: melyiket válasszuk?

Illóolajok gyógyhatásai | Melyik jó megfázásra?
Petrás Gabriella Petrás Gabriella
Újságíró
Téma: Egészség

Ha kerülgeti a nátha vagy már megfázott, és szeretne mielőtt meggyógyulni, hívja segítségül az illóolajokat! Lássuk, melyik illóolaj, miben segíthet!

A megfelelően megválasztott illóolaj jó hatással van a közérzetünkre, erősítheti az immunrendszerünket, megkönnyítheti a légzést, és a segítségével hamarabb felépülhetünk a betegségekből is.

Eukaliptusz

A megfázásos időszakban az egyik legjobb választás az eukaliptusz illóolaj. Fertőtlenít, frissít, és a további fertőzéseknek is gátat szabhat, ami különösen jól jöhet, ha szeretnénk megóvni családunk tagjait, miközben mi a megfázás miatt, az ágyat nyomjuk. Az eukaliptusz illóolaj enyhíti a köhögést, csökkenti a gyulladást, váladékoldó hatásának köszönhetően pedig hozzájárulhat a könnyebb légzéshez.

Citrom

A citrom nemcsak elfogyasztva, teába csepegtetve segítheti a gyógyulásunkat, és a méregtelenítést, hanem illóolaj formájában is jó hatással lehet a felépülésünkre. A citrom illóolaj erősíti az immunrendszerünket, így könnyebben megbirkózhatunk a betegségekkel, és a kórokozókat is hamarabb száműzi a szervezetünkből. A citrom remek megoldás lehet akkor is, ha a betegség miatt letörtnek érezzük magunkat, ugyanis az illóolaja hatékony hangulatjavítóként is funkcionál.

Teafaolaj

A teafaolaj erős fertőtlenítő, antibakteriális hatással rendelkezik, így megfázás idején tökéletes választás lehet. Ha ebből az illóolajból csepegtetünk pár cseppet a párologtatóba, akkor hamarabb feloldódhat a légutakban lerakódott váladék, megtisztulhatnak a légutak, mi pedig megkönnyebbülhetünk.

Hogyan használjuk az illóolajokat?

Attól függően, hogy a fűtőtestre párologtatóba vagy inhaláláshoz, esetleg a fürdővízbe tesszük, más-más mennyiséget kell használnunk. Inhaláláshoz fél liter vízbe 6-7 cseppet tegyünk, egy kád fürdővízhez pedig 10-15 cseppet adjunk! Arra azonban ügyeljünk, hogy mielőtt a bőrünkkel érintkezik az illóolaj, teszteljük egy kis bőrfelületen, hogy nem vagyunk-e rá érzékenyek!

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!