head

Természetes gyógyszer a gránátalma

granatalma
A gránátalma fogyasztása számos egészségügyi előnyt tartogat
Koprivanecz Magdolna Koprivanecz Magdolna
Dietetikus, okleveles táplálkozástudományi szakember
Téma: Egészség

Az Aphrodité gyümölcseként is emlegetett gránátalma hatóanyagai nem csak a bőrünkre vannak rendkívül jó hatással, hanem a rákellenes küzdelemben is komoly szerepet kapnak. És van még jó néhány érvünk a gránátalma mellett.

Egy nagyobb bevásárlóközpontban vagy piacon ma már bárki számára könnyen beszerezhető a gyógyhatású gránátalma (latin nevén Punica granatum), amit legjobb nyersen, a maga természetes formájában magunkhoz venni. A gránátalmából nyert, hozzáadott mesterséges adalékanyagokat nem tartalmazó, tiszta gyümölcslé ugyanilyen jó választás. Megmutatjuk, miben segít a gránátalma fogyasztása.

Gránátalma összetevői

Az egészségvédő szuperélelmiszer jelzőt kiérdemlő gyümölcs értékes hatóanyagai számtalan területen alkalmazhatók sikerrel. Fellehetők benne aminosavak, kálium, kalcium, magnézium, foszfor, vas, emellett B1-, B2-, illetve C-vitamin, polifenolok és fitoösztrogének. A polifenolok erős antioxidáns hatású anyagok, melyek szerepei igencsak sokrétű, mivel különféle területeken és szinteken csatlakoznak be a káros szabad gyökök okozta a folyamatok leállításába.
A gránátalma cukortartalma alacsony, ezért cukorbetegek is bátran fogyaszthatják.

Gránátalma hatása

Az antioxidánsok a méregtelenítésben is fontos szerepet töltenek be. A mérgező anyagok és a nehézfémek hatására is szabad gyökök keletkeznek a szervezetben, ami az immunrendszer gyengüléséhez vezet. A gránátalma fogyasztása viszont segíthet megakadályozni ezt a folyamatot. A gyümölcs azonban nem csak gátolja a sejtek oxidációját, de erős gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, és nagy segítséget nyújt a szervezetünknek a regeneráció során. Étrendünkbe való beiktatásával csökkenthető a koleszterinszint, és a magas vérnyomással küzdőknek is segít vérnyomáscsökkentő hatásának köszönhetően. Tisztítja a májat és a vért, karban tartja az ereket, és az egész szervezetünket tehermentesíti a káros méreganyagoktól méregtelenítő tulajdonsága révén.

A gránátalma sokféle étellel kombinálható

Nőkön alkalmazva klinikai tesztekkel is alátámasztották, hogy az omega-5 zsírsavat tartalmazó magjának olaja több hét alatt nagymértékben enyhítette a menopauza tüneteit. A népi gyógyászatban hasmenés, tüdőgyulladás, torokgyulladás, fogínygyulladás és húgyúti gyulladások kezelésében hívják segítségül. Flavonoidjai révén elsőrangú gyulladáscsökkentő, védelmet nyújt a vírusos és bakteriális fertőzések ellen, valamint antiallergén hatással bír. Fogyasztása biztosítja a hosszabban tartó fiatalságot, védi a sejteket, erre megelőzés szempontjából is érdemes odafigyelni. Ösztrogénhatású tulajdonságuk miatt, a flavonoidok kisebb nőgyógyászati betegségek esetén is javasolhatók.
Ez a színpompás gyümölcs, az ellagsav legkiválóbb természetes forrása, ami antikarcinogén és antimutagén tulajdonságokkal bír, gátolja a daganatos sejtek osztódását, mindenekelőtt emlőrák, bőrrák, prosztatarák és tüdőrák esetén.

Gránátalma bőrre

A szépségápolás terén egy különleges jó barátra lelhetünk a gránátalmában, ugyanis nemcsak belsőleg, de külsőleg is hatékonyan alkalmazhatjuk. Ha pakolást készítünk belőle, bőrünk felfrissül, hidratált, üde és ragyogó lesz tőle. Érdemes natúr joghurttal - száraz bőrtípus esetében tejszínnel - és zabpehellyel összekeverni, majd 15 percre az arcunkon, dekoltázsunkon hagyni a pépet. Akkor is látható változást eredményez, ha a pakolást nélkülözve az étrendünkbe építjük be: hajunk és körmünk dús és egészségtől fénylő lesz.
Nem csupán a gyümölcsnek, hanem a gránátalmamag olajának is elképesztő a ránctalanító hatása. Használata előtt azonban konzultáljunk bőrgyógyásszal, kozmetikussal, ugyanis rendkívül erős hatóanyagokat tartalmaz, ezáltal csak más olajokkal hígítva használható.

Források:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4477247/

http://tgy-magazin.hu/uj-a-terapiaban/granatalma

https://www.supergreens.hu/mi-az-a-szuperelelmiszer/

Kapcsolódó Cikkek

Közösség

BLOG HÍRLEVÉL

phone

Egészségtippek közvetlenül az email fiókjába!